post

پرینت و خروجی های نرم افزار

با توجه به نیازهای گسترده مشتریان وب حساب امکانات زیر را در حوزه پرینت و خروجی اطلاعات در اختیار کارفرمایان قرار می دهد:
۱- پرینت: تنظیمات پرینت متناسب با درخواست های مشتری شامل پرینت A4، پرینت از طریق پرینتر حرارتی و پرینت روی برچسب کالا قابل انجام است. همچنین تنظیمات پرینت فاکتور و…
۲- در اکثر گزارشات امکان خروجی فایل اکسل و پی دف در سیستم موجود است.
۳- در زمان هایی که مدیر سیستم صلاح بداند می تواند در قسمت تنظیمات فایل back up از کل اطلاعات سیستم تهیه کند و در کامپیوتر خود ذخیره نماید.

post

قدر فرصت ها را بدانیم…

چهارشنبه ۱۱ فروردین مصادف با میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن می باشد. افراد مختلف از این فرصت استفاده های متفاوت می توانند داشته باشند:

۱- یک مدیر فروشگاه زنجیره ای: با تماس و پیامک و ارتباط با مشتریان خود می تواند هم آنان را یادآوری کند به تقدیر از عزیزانشان و هم گزینه های پیشنهادی خود را با تخفیف ویژه ارائه کند.

۲- یک مدیر شرکت یا کارخانه: با پرداخت مساعده به کارکنان می تواند آنان را ترغیب به تحکیم روابط خود با همسر و مادرشان از طریق هدیه دادن نماید. با این کار هم کارکنان خود را مدیون خود کرده است هم گرم شدن روابط کارکنان با خانواده شان عملکرد آنان را در کارخانه یا شرکت ارتقا می دهد.

۳- یک همسر: با تهیه ی کادویی برای بانوی خانه اش می تواند کدورت ها را با عشق و محبت در خانه جایگزین کند، هرچند این کادو کوچک باشد.

۴- یک فرزند: با خرید هدیه ای برای مادرش از طرفی رضایت مادر را که از بزرگترین فریضه های الهی است کسب می کند و از طرف دیگر در راستای جبران زحماتی که مادر برای او در طی سالیان کشیده است قدم کوچکی برداشته است.

موفق باشید.

post

یکی از اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ

? تقریبا همه ی ما با بازاریابی دیجیتال آشنا هستیم و یا در شرف برخورد با این پدیده ایم، پدیده ای که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش است و در مسیری قدم برداشته که نظر تمام بازاریابان و مدیران را به خود جلب میکند. روز به روز، ماه به ماه و فصل به فصل برندهای بیشتری احساس نیاز به این نوع از بازاریابی را لمس میکنند و تقاضاها در این بازاریابی در حال حاضر یک نمودار صعودی با شیب بسیار تندی را طی میکنند.

✅ اما نکته ای که تقریبا در هیچ یک از مواردی که مشاهده شده است، وجود ندارد این است که در بازاریابی دیجیتالی، دام ها و اشتباهات گوناگونی وجود دارد. در این نوشته به یکی از دام های تصمیم گیری که به نام “دام نجات یافتگان” معروف است، میپردازیم که اخیرا تبدیل به یکی از رایج ترین اشتباهات موجود در بازاریابی دیجیتال شده است.
در بازه ی زمانی جنگ جهانی اول، کشور انگلیس شاهد سقوط و از دست رفتن تعداد زیادی از هواپیماهای اعزامی خود در خاک دشمن بود، این کشور تصمیم گرفت تا تیم متخصصی از برجسته ترین ریاضی دانان، فیزیک دانان، تحلیل گران آمار و… را گرد هم آورد تا مشکل مربوط به هواپیماهای ساقط شده برطرف شود.

?  این گروه به مدت بسیار طولانی بر روی هواپیماهایی که توانسته بودند به خاک انگلستان برگردند، بررسی های مختلفی انجام دادند و از طریق جانمایی گلوله های اصابتی به بدنه ی این هواپیماها، نقاطی که پیش بینی میشد عامل سقوط هواپیماهای دیگر باشند را مشخص و شروع به تقویت این نقاط کردند اما در عمل نتیجه ای حاصل نشد و تغییری در تعداد هواپیماهای سقوط کرده بوجود نیامد.
روزی ریاضی دان جوانی که به تازگی از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده بود به این گروه ملحق شد و به محض مشاهده ی نحوه ی بررسی هواپیما ها شروع به خندیدن کرد، درواقع آن جوان به این موضوع پی برده بود که کلید موفقیت کاهش تلفات هواپیماها در بررسی هواپیماهای سقوط کرده در خاک دشمن است و نه هواپیماهایی که سالم به خانه برگشته اند، طبیعتا دسترسی به هواپیماهای سقوط کرده ممکن نبود، به همین دلیل این جوان تصمیم گرفت تا برخلاف دفعات گذشته قسمتهایی از بدنه های هواپیماهای برگشتی را برای تقویت انتخاب کند که سالم مانده اند و کمتر مورد اصابت گلوله ها قرار گرفته اند، در ادامه نیز این مدل نتیجه بخش بود و نرخ منهدم شدن هواپیماها را بسیار پایین آورد.

✳️ نتیجه گیری:

? در مواردی انتخاب نمونه ها هستن که ما را به نتیجه ی دلخواه نمیرسانند تا نحوه ی بررسی ما

✳️ ارتباط این موضوع با بازاریابی دیجیتالی

?  دقیقا مورد مشابهی در این حوزه اتفاق می افتد که به این صورت است که برندها به جای اینکه به بررسی نکاتی که باعث عدم موفقیت آنها در کمپین های گذشته بوده است بپردازند، به سراغ بررسی مدل هایی از بازاریابی میروند که موفق بوده و نتایج مطلوبی را برای برندهای دیگر در بر داشته، شکل دیگری از این اشتباه به این موضوع بر میگردد که تقریبا همه ی کسب و کارهای الکترونیکی به دنبال جایگاهی همانند دیجی کالا هستن، به جای آنکه تمرکز خود را بر دلایل عدم موفقیت چند هزار فروشگاه اینترنتی که در وب ایران تاسیس شده اند و شکست خورده اند، معطوف کنند.

?  نکته ی قابل توجه این است که روشی که برند دیگری از آن نتیجه می گیرد، لزوما برای برند ما نتیجه بخش نیست. این موضوع تا جایی پیش میرود که استراتژی ها نیز از همین روش تدوین میشوند، بنابراین جای تعجب ندارد که در سطح وب هواپیماهای سقوط کرده ی فروانی وجود داشته باشد.
بنابراین در نمونه هایی که به بررسی آنها می پردازید، توجه دو چندانی بکنید تا بتوانید مدل بازاریابی مناسب خود را پیدا کنید.

درست است که اتصال بین انبار داخلی و فروشگاه اینترنتی که دستاورد وب حساب بوده است شرط لازم یک فروشگاه آنلاین موفق است اما شرط کافی نیست.
از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

گزارش فروش محصولات

یکی از گزارش های بسیار کاربردی برای مدیران هر کسب و کار گزارش فروش کالاست. در این گزارش مقدار ریالی فروش محصولات در شعب مختلف با یکدیگر مقایسه می گردد. در نرم افزار وب حساب این گزارش به صورت آنلاین و لحظه ای و با مشخصات زیر در اختیار مدیران است:
۱- انتخاب بازه زمانی دلخواه: ممکن است بخواهیم گزارش سه سال گذشته، یکسال گذشته، فصل گذشته، یک ماه گذشته و حتی روز گذشته را ببینیم.
۲-  انتخاب دسته کالا: می توان گزارش فروش کل کالاها را مشاهده کرد یا فقط یک دسته کالا
۳- انتخاب کالای خاص: گاهی برای تصمیم گیری نیاز داریم که کالا را جستجو کرده و فروش فقط همان کالا را در یک دوره زمانی در شعب مقایسه کنیم.
۴- انتخاب مشخصات کالا: بنا بر برچسب هایی که در هنگام تعریف کالا به آنان اختصاص داده ایم در اینجا می توانیم گزارش خود را فیلتر کنیم.

وب حساب را به دوستان خود معرفی کنید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

تصمیم گیری

نقطه شروع تصمیم های بهتر، نقطه پایان تصمیم های بدتر است.
برایان تریسی

در خصوص تغییر نرم افزار یک گام مهم تصمیم گیری است که خیلی وقت ها در سازمان ها به کندی انجام می شود.

 کانال رسمی وب حساب در تلگرام:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung