post

تعریف کالا

یکی از پایه های اساسی سیستم انبار تعریف کالاست. در وب حساب کالا در کل سیستم فقط یکبار تعریف می شود و این تعریف دارای امکانات زیر است:
۱- امکان تعیین بارکد دلخواه، ترتیبی و همچنین ساخت بارکد بر اساس مشخصات کالا
۲- در بخش ساخت بارکد نرم افزار شما می توانید با تعریف مشخصات مختلف کالاها و کد دادن به آن ها علاوه بر اینکه با انتخاب مشخصات کالا کد منحصر به فرد با تعداد رقم نامحدود بسازید امکان ساخت نام کالا به صورت استاندارد بر اساس مشخصات هم وجود دارد.
۳- چاپ بارکد و مشخصات درخواستی مشتری روی کاغذ یا برچسب توسط نرم افزار انجام می گیرد
۴- به یک کالا می توان در سیستم چندین بارکد را اختصاص داد.
۵- عرضه کننده، مدت زمان گارانتی، کیفیت (ضعیف، متوسط و عالی)، مدت زمان خرید، مدت زمان فروش، سطح سفارش مجدد و نوع مالیات از دیگر مشخصاتی است که هنگام تعریف می تواند مشخص شود.
۶- دسته کالا، نوع جنس (خریداری شده یا تولید شده) و واحد اندازه گیری کالا هم در سیستم توسط ادمین تعریف می شود.
۷- به جای سیستم سنتی درختی در این مرحله مشخصات کالا به صورت برچسب یا tag (که توسط ادمین تعریف شده و قابل اضافه شدن می باشد) تعیین می شود.
۸- مکان قرارگیری کالا در انبار مرکزی شامل طبقه، قفسه و سطح قابل تعیین می باشد.
۹- اطلاعات حسابداری کالا شامل حساب معین فروش، معین موجودی کالا و… در هنگام تعریف مشخص می شود.
۱۰- عکس کالا در هنگام تعریف به کالا قابل پیوست است.
۱۱- با انتخاب بیرون گذاشتن از فروش کالا موقتا قابل فروش نیست.
۱۲- با انتخاب غیرفعال کردن کالا، کالا در جستجوها نمایش داده نمی شود.

post

حسابداری در وب حساب

تمامی زیرسیستم های وب حساب اعم از فروش، خرید، انبار، فروشگاه اینترنتی، مدیریت ارتباط با مشتری و منابع انسانی بر روی بستر یک حسابداری قدرتمند فعالیت می کنند. برخی از ویژگی های حسابداری وب حساب عبارتند از:
۱- یک حسابداری ۶ سطحی که سه سطح آن (گروه، کل، معین) ثابت هستند و سه سطح آن (تفصیل، مرکزهزینه۱، مرکزهزینه۲) کاملاً شناور است.
۲- یک تفصیل می تواند همزمان سه نقش مشتری، عرضه کننده و کارمند را در سیستم با هم داشته باشد.
۳- ثبت سند با تعداد نامحدود ردیف و یادداشت مجزا برای هر ردیف و کل سند و امکان جستجو در تفصیل ها
۴- مرتب سازی اسناد با تغییر شماره سند و همچنین تجمیع یک سند با اسناد قبل و کپی گرفتن از یک سند مالی در دفتر روزنامه
۵- امکان بودجه بندی روی حساب های معین و مشاهده و مقایسه لحظه ای میزان بودجه استفاده شده و پیش بینی شده
۶- با تکیه بر سطوح پنج و شش حسابداری سیستم علاوه بر گزارشات کلی سود و زیان و گزارشات دفتر کل امکان امکان ارائه تمامی گزارشات بر اساس مراکز هزینه را دارد. به عنوان مثال یک فروشگاه زنجیره ای با اختصاص مرکز هزینه یک به محل فروش (شعبه) هم می تواند گزارش سود و زیان را در کل سیستم ببیند و هم در شعبه ۱ و شعبه ۲ و… به صورت جداگانه ببیند.
۷- مشاهده ترازنامه آزمایشی چهارستونه و شش ستونه با امکان ارائه خلاصه تراز و عدم نمایش رقم های صفر.
۸- از آنجا که وب خساب ERP است تمامی گزارشات حسابداری اعم از تراز و سود و زیان و همه گزارشات لحظه ای است.
۹- هر کالا در کل سیستم یک بهای تمام شده دارد که به رو میانگین موزون محاسبه می شود.
۱۰- کدینگ حساب ها در حسابداری کاملا توسط کاربر ادمین قابل تعریف و ویرایش می باشد.
۱۱- مشاهده مانده حساب تفصیل ها با امکان لینک مستقیم به ریز حساب فرد
۱۲- امکان مشاهده نام کاربر ثبت کننده اسناد حسابداری، ویرایش یک سند، لینک به عملیات مربوط به سند اعم از خرید، فروش و…
و…

از طریق کانال زیر با نرم افزار وب حساب بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

ربات پشتیبانی وب حساب راه اندازی شد…

همیشه به این فکر می کنیم که مشتریان بتوانند به راحتی درخواست های خود را به واحد پشتیبانی منتقل کنند. ایجاد ربات تلگرام پشتیبانی وب حساب یکی از قدم های ما در راستای این هدف است. این ربات کاملا به سیستم ارسال تیکت وب حساب که شما مشتریان عزیز قبلاً از طریق سایت به آن دسترسی داشتید متصل است و از امروز فرقی ندارد که درخواست های خود را از طریق سایت ارسال کنید یا از طریق ربات تلگرام.
آدرس این ربات به صورت زیر است و نحوه کار با آن را در ویدئویی که ارسال خواهد شد آموزش خواهید دید:
@webhesab_bot
در این ربات از ویژگی های آخرین آپدیت های تلگرام که نسل دوم ربات ها می باشد استفاده شده است و لازم است که تلگرام شما آپدیت باشد.
با ما به روز باشید…

با تشکر ـ واحد فنی شرکت دانش بنیان فناوران توسعه سالیان برتر شرق

post

باید تصمیم گرفت…

گاهی وقت ها نرم افزارهای تحت ویندوز هرچقدر هم توسعه پیدا کنند جوابگوی نیازهای ما نیستند…
باید تکنولوژی را تغییر داد… باید به دنیای نرم افزارهای تحت وب ورود کرد…
باید تصمیم گرفت… تصمیمی که به آینده سازمان مرتبط است…

از طریق کانال زیر با نرم افزار وب حساب بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

سابقه فعالیت کاربران (User History)

کی از دغدغه های مدیرانی که تعدادی زیادی کاربر روی سیستم نرم افزار ERP خود دارند اطلاع از فعالیت های روزانه کاربران است. گاهی این اطلاع حساسیت های مالی نیز دارد؛ به این معنا که مدیر یا مدیر مالی می خواهد بداند یک سند مالی توسط کدامیک از کاربران به ثبت رسیده است.
وب حساب این امکان را به مدیران یا مدیران مالی می دهد که در دفتر روزانه مشاهده کنند که هر سند توسط کدامیک از کاربران به ثبت رسیده است.
یکی از دیگر از امکانات وب حساب در این حوزه مشاهده سابقه فعالیت (History) کاربران است. در حدی که مدیر می تواند فعالیت های روزانه کاربران را اعم از ثبت هایی که در سیستم داشته اند و یا حتی صفحات یا گزارشاتی که فقط مشاهده کرده اند را رصد کند.

ما را به دوستان خود معرفی کنید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

مدیریت پرداخت مشتری

امروز می خواهیم کمی بیشتر امکانات وب حساب را در پرداخت مشتری چه در جزئی فروشی و چه در عمده فروشی بررسی کنیم.

الف. پرداخت مشتری در جزئی فروشی:
۱- در فروشگاه هر کاربر صندوق به یک نقطه فروش در سیستم وصل می شود (یک فروشگاه می تواند چندین نقطه فروش یا صندوق داشته باشد)
۲- در هنگام صدور فاکتور مستقیم گزینه ای وجود دارد به نام روش پرداخت که در دو حالت نقد و غیرنقد قابل انتخاب است. وقتی گزینه نقد انتخاب می شود در پایین فاکتور لیست حساب های خزانه (صندوق نقدی به نام شخص و پوزهای بانکی) اضافه می شود که با انتخاب هرکدام پس از صدور فاکتور سیستم سند حسابداری پرداخت مشتری را با داشتن حساب خزانه و حساب مشتری اتومات ثبت می کند. وقتی گزینه غیرنقد انتخاب می شود پس از صدور فاکتور کاربر به صفحه پرداخت مشتری هدایت می شود. در این صفحه نام مشتری و جمع مبلغ از اطلاعات فاکتور خوانده می شود و فقط کاربر ردیف هایی در نحوه پرداخت ثبت می نماید که معادل آن سند حسابداری در سیستم درج می شود.
۳- در صفحه پرداخت مشتری تعداد نامحدود ردیف برای یک پرداخت مشتری می توان ثبت کرد اعم از نقدی روی صندوق فروشگاه یا نقدی روی هرکدام از پورهای بانکی و چک. به عنوان نمونه پرداخت یک مشتری بابت یک فاکتور می تواند شامل مبلغی پول نقد، دو مورد کارت کشیدن روی دو پوز مختلف و سه فقره چک باشد. در این صورت ۶ ردیف در این صفحه پرداخت مشتری درج می شود و همه اطلاعات پس از تایید به صورت اتومات در یک سند حسابداری ثبت می گردد.
۴- صندوق دار هر فروشگاه بر اساس گروه حساب خزانه ای که مدیریت برای او تعریف کرده است فقط حساب های نقدی و بانکی محدودی را در لیست حساب های خزانه خود مشاهده می کند. به عنوان مثال اگر یک فروشگاه زنجیره ای را در نظر بگیریم، صندوق دار شعبه ۲ فقط حساب های بانکی و صندوق نقدی مربوط به شعب خود را مشاهده می کند نه حساب های کل فروشگاه ها و این موضوع از خطا جلوگیری می کند.
۵- فاکتورهایی از فروشگاه که به هر دلیلی پرداختی برای آن ها ثبت نشده غیر از اینکه حساب تفصیل مشتری بدهکار است و جزو مطالبات قرار می گیرد در صفحه تبادلات فروش با علامت مشخص هشدار داده می شود و قابل پیگیری است.
۶- در پایان روز یکی از وظایف صندوق دار است که با دسترسی محدودی که به وی داده می شود لیست فاکتورها و پرداخت های مشتری شعبه خود روی حساب های خزانه مختلف را مشاهده کند و با موجودی صندوق نقدی و رسیدهای پوز بانکی مقایسه کند و در صورتی که در پرداختی اشتباهی داشته آن را پیدا کرده و به دفتر مرکزی جهت اصلاح سند اعلام نماید.

ب. پرداخت مشتری در عمده فروشی:
۱- در پرداخت مشتری امکان مهمی که وب حساب دارد این است که به کاربر اجازه می دهد که پرداخت های یک مشتری برای فاکتورهای مختلف را به آن ها تخصیص دهد. با توجه به ارزش زمانی پول برای مدیریت خیلی مهم است که اگر مثلا مشتری سه فاکتور با زمان های خریدهای متفاوت داشته است و دو فقره چک پرداخت کرده چه مقدار از هر چک مربوط به کدام فاکتور است تا بتواند زمان تسویه نهایی مشتری برای هر فاکتور را راس گیری کند.
۲- در رابطه با تخصیص پرداخت به فاکتورهای مشتری به دو گونه می توان عمل کرد. اول اینکه در هنگام ثبت دریافت چک یا وجه نقد تخصیص روی فاکتورهای موجود صورت بگیرد و دوم اینکه دریافت از مشتری جداگانه ثبت شود و بعداً عملیات تخصیص در صفحه تخصیص پرداخت مشتری درج گردد.