post

انتخاب با شماست!

خیلی ها “دوست” دارند کسب و کارشان را توسعه دهند اما برای این توسعه “برنامه” ندارند.
نمی توان برای یک ساختمان ۵ طبقه گودبرداری کرد با این هدف که در آینده طبقات را به ۲۰ طبقه افزایش دهیم.
نمی توان برای اداره یک فروشگاه زنجیره ای با ۵ شعبه از نرم افزاری استفاده کرد که برای یک شعبه طراحی شده است.
نمی توان با تکیه بر تکنولوژی های گذشته آینده را به دست آورد.
وب حساب نرم افزاری با تکیه بر آخرین تکنولوژی روز دنیا در حوزه حسابداری و مدیریت: ERP تحت وب.
از طریق کانال زیر با نرم افزار “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

اهمیت گزارشات تصمیم ساز

بعضی از مدیران کسب و کارها در ایران تصمیم های مهم را بر پایه تجربه و حتی گمانه زنی اتخاذ می کنند در صورتی که بر مبنای اصول مدیریت یکی از مبانی تصمیم گیری، تصمیم گیری بر مبنای گزارشات است. هرچقدر این گزارشات دقیق تر، کامل تر و به روز تر باشد تصمیم گیری آسانتر است. مثلاً تصمیم گیری در مورد خرید یک کالا در یک فروشگاه زنجیره ای اگر بر اساس مشاهده گزارش فروش این کالا در فصل مشابه سال های گذشته به تفکیک شعب باشد، با توجه به نرخ رشد سالانه می تواند بسیار دقیق و سنجیده صورت گیرد. همچنین است تصمیم گیری در مورد تغییر مکان یک شعبه با مقایسه فروش آن با سایر شعب و…
یکی از ویژگی های نرم افزار وب حساب این است که به خاطر یکپارچگی (ERP) این امکان را به مدیران می دهد تا بسیاری از گزارش های ترکیبی را فقط با شرط اینکه دیتای آن به درستی ثبت شده باشد در کمترین زمان، به هنگام (آنلاین) و به راحتی (حتی روی گوشی موبایل خود) مشاهده نمایند. ضمن اینکه در دوره پیاده سازی سیستم گزارشات مورد نظر بر اساس درخواست های کارفرما توسط تیم فنی سفارشی سازی خواهد شد.
? از طریق وب سایت زیر با نرم افزار “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:

www.webhesab.com

post

چالش های حسابداری در فروشگاه های زنجیره ای

۱٫  تأخیر در ثبت و ارزیابی عملکرد
نبود سیستم یکپارچه و به هنگام عموماً موحب میشود، رویداد های مالی، به لحظه و بصورت صحیح (منطبق بر اصول و هم راستا با خط مشی سازمان) شناسایی و ثبت نشود.
۲٫  چالش کنترل و پیگیری مغایرت ها
دقت داشته باشیم یکی از مهم ترین وظایف مدیر مالی کنترل و یا بعبارتی حسابرسی داخلی مجموعه و و اطمینان از صحت ثبت رویدادهای مالی است، که اگر توأم با ترافیک اطلاعاتی و انباشت حجم قابل توجهی از اطلاعات ثبت شده توسط واحد های حسابداری شعب باشد، می تواند به چالشی جدی در جهت ارزیابی عملکرد سازمان بدل شود.
از طرفی همواره یکی از دغدغه های بخش مالی، بررسی مغایرت ها و اطمینان از برطرف شدن آن ها و عدم انعکاس اطلاعات غیر واقعی در صورت های مالی است که در صورت نبود سیستمی یکپارچه و به هنگام یکی از سارقان اصلی وقت مدیر مالی خواهد بود.
۳٫  بازماندن مدیر مالی از رسالت اصلی خود در سازمان
همه این موارد که گفته شد، میتواند بعنوان عواملی در جهت انحراف مدیر مالی از وظیفه اصلی اش، یعنی تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارائه گزارشات تصمیم ساز به بازوان اجرایی و مدیریت عامل سازمان، تلقی گردد.
۴٫  آرزوی به هنگام بودن
مهم تر آن که بررسی لحظه ای و اطلاع از موقعیت فعلی سازمان در صورت نبود سیستم یکپارچه تقریباً نزدیک به یک آرزو خواهد بود، و از همین رو فرایند رشد و توسعه سازمان هیچگاه متکی به گزارشاتی که بیانگر جایگاه واقعی سازمان در لحظه باشد، نخواهد بود.

مدیر مالی محترم، با وب حساب، در لحظه به تمام شعب خود سرکشی کنید…

post

ارسال سریع و رایگان کالا

بر اساس تحقیقات Deloitte، بیست درصد از مشتریان معتقدند ارسال رایگان کالا، مهم‌ترین دلیلی است که باعث می‌شود از یک فروشنده خرید کنند. این‌طور که به نظر می‌رسد «ارسال رایگان» برای کاربران یکی از مهم‌ترین فاکتورهاست؛ اما درصورتی‌که خیال می‌کنید کسب‌وکارتان به شکلی است که نمی‌توانید بر روی این گزینه مانور بدهید، بهتر است حالت‌های دیگری از ارسال رایگان را امتحان کنید:

ارسال تمام کالاها یا انواع خاصی از آن‌ها به‌صورت رایگان (L.L Bean، Sears و Nordstorm)
ارسال رایگان برای اعضای ویژه (Amazon Prime)
ارسال رایگان به ازای خرید حداقل… (Staples، Lego، American Apparel، J. Crew)
ارسال رایگان در روزهای ویژه (Fossil، Levi’s)
ارسال رایگان به فروشگاه‌ها (Wal-Mart، Ace Hardware)

چه در فروش حضوری، چه در فروش تلفنی و حتی در فروش آنلاین “تحویل سریع کالا” موضوع دومی است که باید مورد توجه قرار گیرد. مشتریان علاقه ندارند که پای صندوق یک فروشگاه معطل شوند. یکی از قابلیت های ماژول فروش وب حساب سرعت عمل در جستجوی موبایل مشتری، ثبت اقلام فاکتور و ثبت نحوه پرداخت و در نهایت پرینت فاکتور (شامل بارکد جهت مرجوعی) توسط پرینتر حرارتی است. در این مسیر امکان اتصال نرم افزار به دستگاه کارتخوان (جهت انتقال مبلغ فاکتور) و همچنین امکان اتصال به ترازو جهت دریافت اطلاعات وزنی کالا توسط نرم افزار وجود دارد.
در فروش اینترنتی یا تلفنی این امکان وجود دارد که پس از ثبت سفارش، انباردار فوراً (بدون تاخیر زمانی) در جریان سفارش قرار گرفته و آن را به واحد ارسال تحویل داده و در سیستم ثبت کند و واحد ارسال هم به کمک تبلتی که متصل به اینترنت باشد در هنگام تحویل کالا این اقدام خود را در سیستم ثبت کند تا بتوان گزارشاتی دقیق از میزان معطلی سفارش در هریک از واحدهای سازمان تهیه کرد و در جهت افزایش سرعت تحویل کالا به مشتری اقداماتی را انجام داد.