post

مدیریت منابع انسانی

امروزه از بزرگترین دغدغه های سازمان های متوسط و بزرگ جذب، آموزش و حفظ و نگهداری نیروهای انسانی است. اصطلاح منابع انسانی در کنار منابع مالی نشان از اهمیت نیروی انسانی به عنوان یک منبع تأمین و ارتقای سازمان است.
نرم افزار وب حساب با اتصال به دستگاه های ثبت ورود و خروج (دستگاه کارت یا اثرانگشت که خروجی شبکه داشته باشد) در مراکز مختلف کاری شرکت اطلاعات ورود و خروج لحظه ای کارکنان را به مدیران گزارش می دهد و امکاناتی به شرح ذیل دارد:
۱- هر کارمند با ایجاد دسترسی می تواند  فقط ساعت کاری خود را مشاهده کند درحالیکه مدیران ساعت کاری تمامی کارکنان را مشاهده می کنند.
۲- ثبت مرخصی ها، فرم فراموشی ساعت توسط خود کارمند روی وب حساب انجام می شود و مدیران مجوز تایید روی سیستم را دارند.
۳- تعریف انواع قرارداد با انواع مزایا، حقوق، شیفت های کاری، بیمه، مالیات، تعطیلات
۴- پرونده پرسنلی: اطلاعات کارکنان شامل اطلاعات شخصی، شماره بیمه، عکس، سمت سازمانی و… در سیستم بایگانی می شود و آنلاین برای مدیران قابل دسترس است.
۵- چارت سازمانی به صورت درختی توسط کاربر اداری در سیستم تعریف می شود و می توان تنظیم کرد که بر اساس همین چارت مرخصی ها تایید شود. یعنی مقام مافوق می تواند مرخصی افراد زیرمجموعه خود را تایید نماید.
۶- بایگانی قراردادهای کارمند: ممکن است قراردادی با کارمندی تا یک تاریخ مشخص بسته شود و در بین قرارداد مثلا حق اولاد کارمند تغییر کند و می توان تاریخ قرارداد را ویرایش کرد و از آن تاریخ به بعد قرارداد جدید بست.
۷- مهمترین ویژگی وب حساب در منابع انسانی محاسبات دقیق حقوق و دستمزد، ثبت اتومات اسناد حسابداری مربوطه و صدور و فیش حقوقی تنها با یک کلیک می باشد. در واقع منابع انسانی کاملاً به مالی متصل است.

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

بازاریابی ایمیلی با mailchimp

مجله الکترونیکی بروز باشید – شماره ۱۲

موضوع: بازاریابی ایمیلی با www.mailchimp.com

ایمیل مارکتینگ از حرفه ای ترین و در عین حال حساس ترین روش های بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین محسوب می شود. mailchimp از سرویس دهندگان ایمیل مارکتینگ معروف جهان است که سرویسهایی بسیار استثنائی برای ایمیل مارکتیگ ارائه می دهد.
این سایت به عنوان یکی از پیشگامان ایمیل مارکتینگ در دنیا شناخته می شود. با عضویت در mailchimp خواهید توانست بسته به سطح عضویتتان به تعداد افراد مختلف ایمیل بفرستید با این ویژگی ها:
پشتیبانی از زبان فارسی در پیغام ها و فرم ها، ارسال با ایمیل دلخواه شما
امکان تعریف لیستهای مختلف و عضوگیری جداگانه برای هر لیست و ارسال اختصاصی به هر یک.
امکان تنظیم ارسال اتوماتیک در زمانهای خاص، امکان طراحی قالب اختصاصی برای ایمیل.
ارائه گزارش از ارسال های انجام شده تا این حد که حتی چند نفر ایمیل را باز کرده اند، روی لینک های آن کلیک کرده اند و…
امکان ارسال ایمیل به گروهی خاص از یک لیست
ارائه ی قالبهای رایگان برای ایمیل.
امکان استفاده از کد html، برای ساختن فرم عضویت در سایت و…

امکاناتی که توسط mailchimp ارائه می شوند بسیار متنوع و حرفه ای هستند و در محبوبیت آن همین بس که حدود ۹ میلیون کاربر دارد که روزانه حدود ۶۰۰ میلیون ایمیل ارسال می کنند.
عضویت در mailchimp رایگان بوده و می توانید تا سقف ۲۰۰۰ عضو با همین اکانت رایگان برای خبرنامه ی خود داشته باشید و روزانه تا سقف ۲۰۰۰ ایمیل و حداکثر ۱۲۰۰۰ ایمیل در ماه ارسال کنید.
البته لازم به ذکر است که از اصول کار با این سایت این است که ایمیل ها با رضایت مخاطبین به لیست شما اضافه شوند و امکان لغو عضویت در پایین تمام ایمیل ها وجود داشته باشد. به هر حال شما می توانید لیست اولیه خود را با قبول مسئولیت رضایت آنان دستی وارد سایت کنید.

post

چگونه رتبه یک سایت را در ایران و دنیا ارزیابی کنیم؟

مجله الکترونیکی بروز باشید ـ شماره۱۱

سایت alexa.com (که از زیرمجموعه های شرکت آمازون می باشد) به شما این امکان را می دهند که رتبه بندی (ranking) سایت خود در هر کشور یا منطقه ی جغرافیایی را بدست آورید. رنکینگ یا رتبه بندی نشان می دهد که سایت شما در آن منطقه چقدر مشهور و برای کاربران مورد مراجعه است.
برای اینکه رتبه سایت خود را ملاحظه کنید کافی است وارد سایت شده و در قسمت بالا سمت راست (enter a site) نام سایت خود را وارد کنید و گزینه Find را کلیک کنید. به عنوان مثال اگر عبارت aparat.com را وارد کنید ملاحظه می کنید که سایت آپارات در ایران رتبه ۵ و در دنیا رتبه ۴۸۱ را دارد.
از دیگر امکانات این سایت که ممکن است در کسب و کار شما به کارتان بیاید این است که گاهی ما دنبال برترین شرکت ها در حوزه های مختلف در دنیا یا ایران هستیم، کافی است از همان صفحه اصلی در کنار گزینه enter a site گزینه Browse Top Sites را انتخاب فرمایید و در صفحه بعدی ۲۵ سایت اول دنیا را مشاهده کنید. در صورت تمایل از منوی سمت چپ با انتخاب گزینهBy Country لیست را بر اساس کشورها سفارشی سازی کنید (یعنی به عنوان مثال با انتخاب ایران ۲۵ سایت اول ایران را مشاهده کنید) و همچنین با انتخاب گزینه By Categoryبر اساس انتخاب موضوعات سایت های برتر در هر موضوع را مشاهده کنید.
با استفاده از ابزار Alexa Extension for Chrome و دانلود و نصب آن بر روی مرورگر گوگل کروم، فایرفاکس و یا اینترنت اکسپلورر شما می توانید هر سایتی را که باز می کنید رتبه آن را همزمان مشاهده کنید. این ابزار از منوی Toolbar قابل دانلود است.