post

با ما در تماس باشید:

۱– نام: نرم افزار ERP “وب حساب” (محصولی از شرکت معماری اطلاعات)
۲- پلتفرم اجرا: تحت وب
۳- مشخصات مدیرفروش:
 شماره تماس:  ۰۹۱۵۱۶۷۸۹۳۹ – ۰۹۱۲۸۴۵۳۸۸۰
آیدی تلگرام:
@hrraeesi
۵- آدرس سایت و کانال تلگرام شرکت:
www.webhesab.com
@webhesab
۶- صفحه رسمی اینستاگرام:
https://www.instagram.com/webhesab/
۷-آدرس گروه مشاوره در خصوص نرم افزار?
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT3FzftLajPJig1vsA
از طریق این گروه می توانید سوالات و دغدغه های خود را با ما در میان بگذارید.

صفحه اصلی – معماری اطلاعات
شرکت معماری اطلاعات مفتخر است

post

وب حساب : طعم متفاوت نرم افزاری یکپارچه و تحت وب

کسب اطلاعات بیشتر با عضویت در کانال رسمی نرم افزار وب حساب:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung
www.webhesab.com

post

گزارش فروش محصولات

یکی از گزارش های بسیار کاربردی برای مدیران هر کسب و کار گزارش فروش کالاست. در این گزارش مقدار ریالی فروش محصولات در شعب مختلف با یکدیگر مقایسه می گردد. در نرم افزار وب حساب این گزارش به صورت آنلاین و لحظه ای و با مشخصات زیر در اختیار مدیران است:
۱- انتخاب بازه زمانی دلخواه: ممکن است بخواهیم گزارش سه سال گذشته، یکسال گذشته، فصل گذشته، یک ماه گذشته و حتی روز گذشته را ببینیم.
۲-  انتخاب دسته کالا: می توان گزارش فروش کل کالاها را مشاهده کرد یا فقط یک دسته کالا
۳- انتخاب کالای خاص: گاهی برای تصمیم گیری نیاز داریم که کالا را جستجو کرده و فروش فقط همان کالا را در یک دوره زمانی در شعب مقایسه کنیم.
۴- انتخاب مشخصات کالا: بنا بر برچسب هایی که در هنگام تعریف کالا به آنان اختصاص داده ایم در اینجا می توانیم گزارش خود را فیلتر کنیم.

وب حساب را به دوستان خود معرفی کنید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

فروشگاه آنلاین

امروز با حضور پررنگ پیشتازان فروشگاه آنلاین در کشور خیلی ها علاقمندند که برای کسب و کار خود یک فروشگاه آنلاین داشته باشند. خیلی ها مرددند که آیا در آینده دامنه توسعه فروشگاه های آنلاین صنف آنان را نیز در بر می گیرد؟
اگر به ۱۰ سال پیش برگردیم یادمان هست که زمانی بود که ما قطعات کامپیوتری را از هر فروشگاهی نمی خریدیم چرا که نگران اصل بودن کالا بودیم. آن موقع غیرقابل باور بود که روزی برسد که ما قطعه ای را ندیده از یک فروشگاه مجازی بخریم. اما امروز این رویا در فروشگاه های آنلاین تجهیزات کامپیوتر کاملاً محقق شده است. کتاب که به راحتی آنلاین فروخته می شود. اخیراً آمار قابل توجهی از پوشاک آقایان و بانوان در فضای مجازی خرید و فروش می شود. حجم زیادی از خرید و فروش ملک، اتومبیل و… بر روی سایت ها صورت می گیرد.
این ها همه نشان می دهد که در آینده نزدیک فروشگاه های آنلاین بازار بزرگی از کشور را از آن خود می کنند.
با این تفاسیر ما باید چه کنیم؟
یقیناً هرچه زودتر وارد این بازار حال و آینده شویم به نفعمان است. اما در راه اندازی فروشگاه آنلاین توجه به نکات زیر ضروری است:

۱- همانند یک شعبه فروشگاه باید روی فروشگاه آنلاین سرمایه گذاری کنید: مالی، فکری و تخصیص نیروی انسانی
۲- برای فروشگاه آنلاینتان ایده ای خاص داشته باشید تا شما را از رقبا جلو بیندازد.
۳- فروشگاه آنلاین باید به سیستم داخلی وصل باشد از نظر موجودی و قیمت (در این مورد در پست بعدی توضیح داده خواهد شد)
۴- طراحی و دیزاین فروشگاهتان باید ساده، زیبا و بر اساس استانداردهای بین المللی باشد همانند دکور یک فروشگاه
۵- بدون تبلیغات هیچ فروشگاه آنلاینی رشد نکرده و نخواهد کرد.
۶- اهداف، چشم انداز و مخاطب حال و آینده فروشگاهتان را باید مکتوب کنید.

جهت مشاوره در راه اندازی فروشگاه آنلاین متصل به سیستم داخلی با ما در تماس باشید:
@webhesab
از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

دسترسی به هنگام به اطلاعات

بسیار اتفاق می افتد که در سازمان ها مدیران نیاز به گزارشات به موقع و سریع دارند که کارکنان از سیستم های نرم افزاری مختلف این اطلاعات را جمع آوری کرده و با یک تاخیر زمانی به مدیریت گزارش می کنند.
یکی از مزایای یک سیستم ERP همچون نرم افزار وب حساب این است که گزارشات مورد نیاز مدیریت در دوره پیاده سازی سیستم توسط شرکت نرم افزاری برای سازمان سفارشی سازی و تهیه می گردد و مدیران امکان دسترسی به اطلاعات به هنگام (real-time) را دارند.
به مثال های زیر توجه فرمایید:
۱- گزارش موجودی کالا در شعب مختلف برای تصمیم گیری زمان خرید
۲- گزارش فروش کالا یا دسته کالا در چند سال گذشته برای تعیین میزان خرید آینده
۳- گزارش مشتریانی که در یکسال گذشته هر ماه از مجموعه خرید داشته اند اما سه ماه است که از آنان خبری نیست (احتمالاً جذب رقبا شده اند)
۴- آمار مشتریانی که در ۶ ماه گذشته بیش از ۵۰ میلیون ریال از شعب مجموعه خرید کرده اند.
۵- آمار کارکنانی که بیشترین فروش را در ماه گذشته داشته اند
۶- سفارشات خریدی که موعد تحویل آنان گذشته و هنوز عرضه کننده تحویل کالا را به صورت کامل انجام نداده است.
۷- آمار لحظه ای مطالبات مجموعه
و…

بنا به تعریف دانشنامه ویکی پدیا اطلاعات به هنگام (Real-time data) یا RTD به آن دسته از اطلاعات می گویند که بلافاصله بعد از جمع آوری به دست مدیران می رسد و تاخیر زمانی بین جمع آوری و دسترسی به اطلاعات وجود ندارد.

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://goo.gl/Rsbf6b

post

قوانین تخفیف ها در فروش

در فضای کسب و کار امروز مشتری از تخفیف به هر شکلی که باشد استقبال می کند. مشتری مایل است با ما وارد بازی تخفیف شود و مجموعه ای موفق است که بتواند این بازی را همیشه گرم و جذاب نگه دارد.
یکی از امکانات نرم افزار وب حساب تعریف قوانین متنوع تخفیفات است. هر قانون می تواند تاریخ شروع و پایان داشته باشد و شروطی که در زیر مجموعه آن تعریف می شود به ترتیب اولویت مورد بررسی سیستم قرار می گیرد که مثلاً اگر شرط دوم از یک قانون محقق شد دیگر شروط بعدی اعمال نخواهد شد.

در تعریف هر شرط در یک قانون با دوره زمانی مشخص (مثلاً ۱/۱۱/۹۴ تا ۱۵/۱۱/۹۴) باید ۴ موضوع تعیین تکلیف شود:

۱- تخفیف بر اساس چیست؟ کالا (نام یا کد کالا یا بسته فروش می تواند وارد شود)، دسته کالا (تعداد کالا یا مقدار ریالی خرید از دسته مشخص می شود) و مقدار ریالی خرید (که مبلغ آن به ریال مشخص می شود)
۲- تخفیف در چه نوع فروشی اعمال شود (فروش جزئی، عمده فروشی، فروش همکاران و…)
۳- تخفیف در تمام مکان های فروش ارائه شود یا در یک مکان یا شعبه خاص (مثلا گاهی به مناسبت افتتاحیه فقط در یک شعبه تخفیف می گذاریم)
۴- نوع تخفیف که می تواند مقدار ریالی (یعنی در پایین فاکتور آن مبلغ کسر گردد)، یا درصد تخفیف (یعنی درصد مشخصی از مبلغ فروش کالا کسر گردد) یا کالایی دیگر باشد (یعنی یک کالای دیگر به صورت اتومات به عنوان تخفیف به فاکتور مشتری اضافه می گردد)

در این صورت دست ما باز است برای اینکه قوانین متنوعی در قفسه های مختلف فروشگاه خود قرار دهیم تا مشتری در هر بار مراجعه خود به فروشگاه گزینه های جدید و ترغیب کننده ای را برای خرید خود مشاهده کرده و انتخاب کند. فقط باید دقت کنیم که قوانین برای مشتری ساده و قابل فهم باشد.
به عنوان مثال به قوانین زیر در یک فروشگاه پوشاک توجه فرمایید:
ـ با هر ۱ ملیون ریال خرید از دسته پیراهن ها ۱۰% تخفیف بگیرید.
ـ با خرید هر سه پیراهن یک شلوار پارچه ای هدیه بگیرید
ـ با خرید ۲ دست کت و شلوار ۲ ملیون ریال تخفیف نقدی دریافت کنید.
و…

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://goo.gl/Rsbf6b

post

مدیریت انبارها در نرم افزار وب حساب

یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه های بزرگ انبارداری است. مخصوصاً وقتی که انبارها پراکنده می شود (همانند فروشگاه های زنجیره ای) یکپارچه سازی اطلاعات انبارها بسیار مشکل تر است. ویژگی های نرم افزار تحت وب “وب حساب” در حوزه انبار و کالا به شرح ذیل است:

۱- تعریف کالا به صورت بسیار گسترده صورت می گیرد: هر کالا می تواند چندین بارکد داشته باشد، امکان تولید بارکد بر اساس مشخصات کالا و چاپ آن روی برچسب یا…، تعیین کد اقلام خارجی، امکان تعریف مشخصه ها و برچسب زدن ویژگی ها به کالا (جایگزین ساختار سنتی درختی) و جستجوی کالا و همچنین تهیه گزارشات بر اساس این برچسب ها، تعریف عرضه کننده، دسته بندی کالا، تعیین نوع مالیات، واحد اندازه گیری، تعیین مکان کالا، اضافه کردن تصویر کالا و تنظیمات مربوط به حسابداری اعم از حساب فروش کالا، حساب موجودی کالا و…

۲- قابلیت تعریف تعداد نامحدود انبار وجود دارد که کالا به سادگی بین انبار مرکزی و این انبارها قابل جابجایی است.

۳- امکان مشاهده موجودی کالا در انبارهای مختلف به صورت آنلاین و لحظه ای در کنار بهای تمام شده کالا به روش میانگین و قیمت فروش و همچنین امکان افزایش یا کاهش قیمت های فروش به صورت ریالی یا درصدی روی دسته کالا

۴- امکان پیشنهاد خرید یا جابجایی بین انبارها توسط سایر کاربران و تایید توسط مسئول مربوطه

۵- تعریف سطوح سفارش مجدد کالا در هر انبار به صورت جداگانه و اطلاع رسانی سیستم در مورد کالاهایی که موجودی آنان از این سطح کمتر است و باید تهیه شود.

۶- مشاهده گزارش فروش کالا یا دسته کالا در کل انبارها یا به صورت جداگانه در یک دوره زمانی خاص

۷- انبارگردانی سریع با چند سیستم همزمان به روش یک مرحله ای یا سه مرحله ای (در مرحله ۳ فقط مغایرت های بین مرجله ۱ و ۲ شمارش می شود.) و همچنین به کمک دستگاه های handheld

۸- قیمت گذاری فروش بر اساس فهرست قیمت های مختلف (کلی، جزئی، همکاران و…) با قابلیت تعیین قیمت ها به صورت دستی و یا تعریف قیمت پایه و تعیین سایر قیمت ها بر اساس ضریب مشخص

۹- مشاهده آنلاین کاردکس کالا، ثبت ورود و خروج ها به همراه تعیین علت، مشاهده وضعیت کالای موجود به تفکیک درخواست، موجود، روی سفارش و…

۱۰- امکان تهیه گزارشات متنوع، ترکیبی و سفارشی در انبار

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

حسابداری در کسب و کار شما چه جایگاهی دارد؟

در پاسخ به سوال فوق باید گفت امروزه و در این فضای نوین کسب و کار دیگر میزان سرمایه و نوع کسب و کار به تنهایی عامل موفقیت نیست. یکی از عوامل مهم موفقیت تصمیم گبری درست و به موقع است. برای این نوع تصمیم گیری شما نیاز به اطلاعات درست با دسترسی آسان دارید.
از آنجا که وب حساب برای سازمان های متوسط و بزرگ طراحی شده است در بخش حسابداری از یک حسابداری شش سطحی برخوردار است که سه سطح آن ثابت (گروه، کل و معین) و سه سطح بعدی شناور (تفصیل، مرکزهزینه۱ و مرکز هزینه۲) می باشد.
مدیرانی که از وب حساب استفاده می کنند با اتکا بر تحت وب بودن این نرم افزار در هر زمان و مکان به اطلاعات مورد نیاز خود در تصمیم گیری ها دسترسی دارند.

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

آیا راهکاری نرم افزاری برای مدیریت متمرکز نقاط فروش پراکنده وجود دارد؟

امروزه با توسعه کسب و کارها بسیار اتفاق می افتد که یک سازمان نقاط فروش متفاوت در سطح کشور دارد. یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران امکان فروش همزمان و لحظه ای نقاط فروش مختلف از انبارهای یکسان است. نرم افزارهای تحت وب بهترین راهکار برای حل این مشکل است. مثال هایی از کاربرد نرم افزار وب حساب در این موضوع:

۱- در یک فروشگاه زنجیره ای شعب مختلف در سراسر ایران می توانند از موجودی انبار خود و یا حتی انبار دیگران فروش داشته باشند و تمامی اسناد مالی مرتبط به لحظه و در یک حسابداری متمرکز توسط سیستم ثبت می گردد.

۲- در یک شرکت بازرگانی و فروش دفاتر فروش سراسر ایران به صورت همزمان می توانند موجودی انبار مرکزی را بفروشند به طوریکه از آنجائیکه اطلاعات لحظه ای است هرگز یک کالا دو بار فروخته نمی شود.

۳- در یک شرکت پخش مویرگی ویزیتورها با دریافت یک تبلت متصل به اینترنت سیم کارت در فروشگاه های سطح شهر حاضر می شوند و به صورت آنلاین موجودی لحظه ای انبار را می توانند بفروشند.

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

مدیریت منابع سازمان (ERP) چیست؟

 

Enterprise resource planning (ERP) is a category of business-management software—typically a suite of integrated applications—that an organization can use to collect, store, manage and interpret data from many business activities, including: product planning, cost. manufacturing or service delivery. marketing and sales.
source: wikipedia

مدیریت منابع سازمان (ERP) شاخه ای از نرم افزار مدیریت کسب و کار است که معمولاً یک مجموعه ای از برنامه های یکپارچه است که یک سازمان می تواند از آن در جمع آوری، نگهداری و مدیریت داده های تحلیلی از بسیاری از فعالیت های کسب و کار شامل: برنامه ریزی محصول، هزینه تولید یا سرویس ارسال، بازاریابی و فروش استفاده کند. (منبع: دانشنامه ویکی پدیا)

نرم افزار وب حساب یک ERP است که دارای زیر سیستم های زیر می باشد:
۱- حسابداری (خرید، فروش، انبار و کالا، مدیریت مالی و خزانه داری)
۲- تولید
۳- اتوماسیون اداری
۴- منابع انسانی
۵- مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)
۶- خدمات پس از فروش
۷- فروشگاه آنلاین

تمامی زیر سیستم های فوق در بستر یکپارچه (ERP) و تحت وب می باشد.

از طریق کانال زیر با “وب حساب” بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung