post

چالش های اصلی در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

امروزه بازار جدیدی در کشور در حال شکل گیری است. بازاری که مشتریانش در سراسر کشور و حتی خارج از کشور پراکنده اند. بازاری که ورود به آن راحت است اما کسب موفقیت در آن مستلزم زحمت و تلاش زیادی است.
دو دغدغه اصلی در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی عبارتند از:
۱- به روز بودن موجودی کالا
۲- به روز بودن قیمت کالا
اگر فروشگاه شما شعبی داشته باشد که به صورت حضوری هم فروش داشته باشند موجودی مدام در حال تغییر است.
وب حساب با اتصال کامل به فروشگاه اینترنتی به شما این امکان را می دهد که موجودی و قیمتتان همواره با حسابداری و انبارتان هماهنگ باشد.

post

اتصال وب حساب به سخت افزارهای مورد نیاز

یکی از دغدغه های تیم فنی معماری اطلاعات این است که با اتصال به سخت افزارهای مختلف سرعت و دقت دسترسی به اطلاعات را برای مشتریان فراهم آورد. در این راستا اتصال های زیر صورت گرفته است:
۱- اتصال به دستگاه های حضور و غیاب در بخش منابع انسانی
۲- اتصال به ترازوهای دیجیتالی با سه رقم اعشار در بخش تعریف کالا
۳- اتصال به VOIP برای مشاهده مکالمات تلفنی در بخش CRM

از طریق کانال زیر با نرم افزار وب حساب بیشتر آشنا شوید:
@webhesab

post

فروش اینترنتی = بازار آینده

شاید در صنف شما و برای شما اتفاق افتاده باشد که یک مجتمع تجاری جدید افتتاح می شود و عده ای از همکاران شما به آن وارد می شوند و اخباری به شما می رسد که فروش این بازار خیلی فوق العاده است. اگر این خبر را از یکی دونفر بشنوید شاید کاری نکنید. اما اگر تمام صنف شما این خبر را تایید کنند شما هم قطعا فروشگاهی هرچند کوچک در آن مجتمع خواهید گرفت تا حداقل برند شما در آن بازار معتبر و پرمشتری مطرح باشد.
حکایت فروش اینترنتی همین حکایت است. تعداد فروشگاه های اینترنتی روز به روز دارد افزایش پیدا می کند. تبلیغاتشان به تلویزیون کشیده شده است. اسقبال مردم از خرید اینترنتی روز به روز دارد بیشتر می شود. و خلاصه فروش اینترنتی بازار آینده است.
امروزه سایت های موفقی چون دیجیکالا (در حوزه دیجیتال)، بامیلو (در حوزه پوشاک و اکسسوری و دیجیتال)، بایکس (در حوزه پوشاک)، فینال (هایپرمارکت)، دیوار (املاک و استخدام)، شیپور (کالای دست دوم) و آدینه بوک (کتاب) نمونه هایی از این فروشگاه ها هستند.
اگر می خواهیم در این بازار بزرگ کشوری در آینده نزدیک به خوبی دیده شویم باید امروز به فکر زیرساخت های آن باشیم.
یکی از ویژگی های متمایز کننده نرم افزار وب حساب قابلیت اتصال این نرم افزار به فروشگاه اینترنتی است.
امروز به فکر بازار آینده تان باشید…

از طریق کانال زیر با نرم افزار وب حساب بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

پورسانت فروشنده

امروزه در همه فروشگاه های زنجیره ای و یا شرکت های پخش، فروش حرف اول را می زند. فروش وابسته به نیروهای فروش است و شرایطی که ما برای فروشنده های خود تعریف می کنیم قطعاً در فروش بیشتر آنان اثرگذار است.
از امکاناتی که اخیراً در نرم افزار وب حساب توسعه چشم گیر داشته است صفحه جدید پورسانت فروشنده است که در آن می توان برای فروشنده های مختلف شرایط بسیار متنوعی از پورسانت و درآمد را تعریف کرد. برخی از امکانات این بخش به شرح ذیل است:
۱- امکان تعریف پورسانت های مختلف به صورت همزمان برای هر فروشنده به صورت مجزا در چهار دسته زیر:
الف. پورسانت پایه: این پورسانت به تمامی کالاها تعلق می گیرد.
ب. پورسانت روی دسته کالا: با انتخاب دسته های مختلف کالا می توان در این نوع به هر دسته پورسانت متفاوتی را نسبت داد.
ج. پورسانت روی یک کالا: با جستجو در لیست کالاها می توان برای یک کالا پورسانت منحصر به فرد تخصیص داد.
د. پورسانت مشتری: در این پورسانت می توانیم برای مشتریان مختلف پورسانت متفاوتی تعریف کنیم. مثلا فروش به مشتری عمده فروشی اصولا نباید با فروش به مشتری تک فروشی پورسانت مساوی داشته باشد. یا مثلا فروش به مشتری طلایی با مشتری نقره ای و…
۲- امکان تعریف نقطه انفصال یا تارگت برای هر پورسانتی که تعریف می شود. این موضوع برای پورسانت های پلکانی قابل استفاده است. مثلا روی یک دسته کالا برای فروشنده یک می خواهیم تعریف کنیم که برای فروش های زیر ۲۰۰٫۰۰۰ هزار تومان ۱% دریافت کنید برای فروش های بین ۲۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۲% دریافت کند و… (بینهایت پلکان می توان تعریف کرد)
۳- جریمه مرجوعی: در اینجا برای هر پورسانتی که تعریف می شود می توان درصدی را هم برای جریمه مرجوعی در نظر گرفت. اساساً در وب خساب وقتی کالایی مرجوع می شود پورسانت هم از حساب فروشنده کم می شود اما با تعیین جریمه مرجوعی می توان فروشنده را به درصد مشخصی جریمه کرد. برای مثال فروش یک کالا ممکن است پورسانتش ۱% باشد و جریمه اش ۲%. یعنی اگر فروشنده این کالا را بفروشد سیستم ۱% از فروش در حساب او درج می کند. اگر کالا مرجوع شود غیر از کسر ۱% پورسانت فروش از حساب فروشنده ۲% هم در حساب فروشنده به عنوان جریمه لحاظ می شود.
۴- ادغام پورسانت: به وسیله این گزینه می توان چند قانون پورسانت را با هم ادغام کرد. مثلا اگر پورسانت پایه ۱% باشد با تارگت ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و پورسانت ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ معادل ۲% باشد. با فرض فروش ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ توسط فروشنده اگر گزینه ادغام را انتخاب نکنیم فروشنده ۱% یک میلیون تومان و ۲% پانصدهزار تومان را دریافت می کند. اما اگر این گزینه انتخاب شود فروشنده ۲% یک میلیون و پانصد هزارتومان را دریافت می کند.
۵- امکان اولویت بندی پورسانت ها وجود دارد. به عنوان مثال اگر پورسانت دسته کالا به فروشنده تعلق گرفت دیگر پورسانت پایه به او تعلق نگیرد. (در این مثال پورسانت دسته کالا نسبت به پورسانت پایه اولویت دارد)
از طریق کانال زیر با نرم افزار وب حساب بیشتر آشنا شوید:
https://telegram.me/joinchat/BlRFVT0f3crYL2j41MUung

post

برای مشتریانتان در فضای مجازی چه برنامه ای دارید؟

??? برای مشتریانتان در فضای مجازی چه برنامه ای دارید؟

?۴۳ میلیون نفر از مردم کشورمان کاربر اینترنت هستند.
?۴۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود دارد.
?۵۳ درصد مردم ایران بطور کلی و ۷۲ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال حداقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی هستند.
?میانگین روزانه ساعت حضور ایرانی‌ها در فضای مجازی ۵ تا ۹ ساعت است.
?میانگین جهانی استفاده از اینترنت ۱۶ ساعت در ماه است (روزانه حدود نیم ساعت).
?۲۰ میلیون کاربر گیم در کشور داریم که سالانه ۱۴.۶ میلیارد ساعت صرف بازی می‌کنند.

منبع : مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد اسلامی
#اخبار_تکنولوژی

post

WiFi Free

یکی از خدماتی که بعضی از فروشگاه های بزرگ به مشتریان می دهند امکان اتصال رایگان به شبکه اینترنت WIFI فروشگاه می باشد. سریعترین راه برای اتصال مشتریان به شبکه وایرلس فروشگاه شما ساخت یک Qr code از طریق سایت زیر است:
http://qifi.org/
برای اینکار کافی است وارد سایت شده و در قسمت SSID نام شبکه وایرلس خود و در قسمت key پسورد آن را وارد کنید و سپس بر روی دکمه generate کلیک کنید تا qr code مورد نظر ساخته شود. با پرینت این qr code و نصب در فروشگاه مشتریان می توانید با نرم افزارهای qr code reader به راحتی به شبکه وایرلس شما متصل شوند.
#دانستنی_های_تکنولوژی