post

مجله الکترونیکی بروز باشید ـ شماره۱۱

سایت alexa.com (که از زیرمجموعه های شرکت آمازون می باشد) به شما این امکان را می دهند که رتبه بندی (ranking) سایت خود در هر کشور یا منطقه ی جغرافیایی را بدست آورید. رنکینگ یا رتبه بندی نشان می دهد که سایت شما در آن منطقه چقدر مشهور و برای کاربران مورد مراجعه است.
برای اینکه رتبه سایت خود را ملاحظه کنید کافی است وارد سایت شده و در قسمت بالا سمت راست (enter a site) نام سایت خود را وارد کنید و گزینه Find را کلیک کنید. به عنوان مثال اگر عبارت aparat.com را وارد کنید ملاحظه می کنید که سایت آپارات در ایران رتبه ۵ و در دنیا رتبه ۴۸۱ را دارد.
از دیگر امکانات این سایت که ممکن است در کسب و کار شما به کارتان بیاید این است که گاهی ما دنبال برترین شرکت ها در حوزه های مختلف در دنیا یا ایران هستیم، کافی است از همان صفحه اصلی در کنار گزینه enter a site گزینه Browse Top Sites را انتخاب فرمایید و در صفحه بعدی ۲۵ سایت اول دنیا را مشاهده کنید. در صورت تمایل از منوی سمت چپ با انتخاب گزینهBy Country لیست را بر اساس کشورها سفارشی سازی کنید (یعنی به عنوان مثال با انتخاب ایران ۲۵ سایت اول ایران را مشاهده کنید) و همچنین با انتخاب گزینه By Categoryبر اساس انتخاب موضوعات سایت های برتر در هر موضوع را مشاهده کنید.
با استفاده از ابزار Alexa Extension for Chrome و دانلود و نصب آن بر روی مرورگر گوگل کروم، فایرفاکس و یا اینترنت اکسپلورر شما می توانید هر سایتی را که باز می کنید رتبه آن را همزمان مشاهده کنید. این ابزار از منوی Toolbar قابل دانلود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *